Özellikler

Türkiye'nin BİLSEM Sınavına
hazırlıkta en iyi adresi.

Yapay Zekalı Madenci

“Yapay Zekalı Madenci” çocukların daha çok çalışmaya ihtiyaç duydukları alanlarda gelişimlerini sağlayacak şekilde yönlendirerek hem eğitim hayatında hem de rutin hayatta fark yaratmasını sağlar.

Etkin Eğitim Metodolojisi

Zekamadeni.com öğrenim içeriği ve pratik yöntemleri en güncel eğitim metotlarına göre hazırlamıştır. Çocuğunuzun öğrenme kapasitesini arttırmak için gerekli tüm özellikler platform için mevcuttur.

En Kapsamlı Eğitim Blogları

Türkiye’nin bu alandaki en kapsamlı eğitim blogları alanında uzman pedagoglar ve akademisyenler tarafından hazırlanır ve yayınlanır.

Güçlü İletişim

Platform hem çocukla hem veli ile bağ kurarak öğrenme için gerekli olan en önemli duyguyu yani güveni karşılıklı olarak sağlar.

%100 Pedagojik

Sistem içinde çocukların öğrenim hızlarını olumsuz etkileyecek hiçbir şey bulunmamaktadır. Tüm metinler ve tasarımlar alanında uzman akademisyenler ve pedagoglar tarafından kontrol edilmiştir.

Ücretsiz Danışma Hattı

Çocuğunuz gelişimi ile ilgili her konuda gün içinde ulaşabileceğiniz Yazılım Destek Uzmanlarımızdan ihtiyacınız olan bilgiyi alabilirsiniz.

Kategoriler

Benzeşim

Benzeşim çalışmaları bilinen bir olaydan yararlanarak bilinen başka bir olayı muhakeme etme becerisini geliştirir.

Şifreleme

Şifreleme çalışmaları; çocuğunuzun, verilen gizli mesajları mantıksal olarak çözümleyebilme becerisini geliştirir.

Matris

Matris çalışmaları dikkat ve konsantrasyon etkinlikleri ile nesnelerin ortak özelliklerini keşfedebilme becerisini geliştirir.

Kısa Süreli Bellek

Kısa süreli bellek çalışmaları; çocuğunuzun hafıza egzersizleri ile anlık edinilen bilginlerin hatırlanma süresini geliştirir.

Bütünden Parçaya

Bütünden parçaya çalışmaları hayal gücünü kullanarak eksik parçayı tamamlama becerini geliştirir.

Küpler

Küp çalışmaları; çocukların görsel zeka, hayal gücü ve bütünlüğü sağlayabilme becerilerini geliştirir.

Sayı Dizisi Hatırlama

Sayı dizisi hatırlama çalışmaları dikkat ve konsantrasyon ile doğru sıralamayı hatırlayabilme becerisini geliştirir.

Hikaye

Hikaye soruları; okuduğunu anlamayı hedef alarak, çocuğunuzun hafıza egzersizleri ile anlık edinilen bilginlerin hatırlanma süresini geliştirir.

Gölge Bulma

Gölge soruları, çocukların görsel zeka ve hayal gücü yeteneğini geliştirir.

Yansıma

Yansıma soruları, çocukların farklı açılardan düşünme becerisini geliştirmektedir.

Perspektif

Perspektif soruları, çocukların görsel mekansal algı ve görsel zeka yeteneğini geliştirir.

Eş - Zıt Anlamlı Kelimeler

Sözcük öğretim stratejileri olarak kullanılan eş - zıt anlamlı kelimeler, çocukların kelime hazinesini ve ifade gücünü geliştirmektedir.

Sınav Hedef Takip Sistemi

Sınav takip sistemi ve YAPAY ZEKALI ÖĞRETİCİ’si ile kişiye özel programlar uygulayarak sınava en doğru hazırlık yöntemini sunar.

BilsemOnline çalışma dönemleri sonrasında çocuğun BİLSEM sınavı pratiğini arttırmak ve genel değerlendirme yapabilmek için denemeler uygular. Her deneme sınavında çocuğun gelişimindeki farkları Yapay Zekalı Öğretici (BO) algılar ve çalışma programını sınav tarihine göre ayarlar. Sınav hedef takip sistemi sadece sınav için kullanılan bir araç değildir. Kişisel hedeflerin gerçekleştirilmesi için kullanılacak bir motivasyon aracı olarak da kullanılabilen bir modüldür.

Gelişmiş Raporlar

Bilişsel Rapor

Türkiye’de alanında ilk ve TEK Bilişsel Rapor veren sistemi BilsemOnline’dır. Sistem içinde çözülen sorulardan alınan verilerle kişinin 5 ana bilişsel başlıkta ve toplamda 12 farklı kırılımda ölçümler ve kullanıcının Bilişsel Profilini çıkartarak hem günlük hayatında hem de akademik hayatında kullanabileceği ve kendini geliştirme adına kişiye özel tavsiyeler barındıran bir rapora ulaşabilir.

Gelişim Raporları

Çocuğunuzun sınava hazırlık evresinde nasıl gelişim gösterdiği ve gösterdiği bu gelişimin Türkiye Genelindeki yeri, kendi sınıf ve yaşındaki çocuklar arasındaki ortalamasına dair tüm detayları çocuğumuza vererek kullanımını sağlar.

Detaylı Analiz

5 Ana Bilişsel başlıktaki tüm gelişimini grafik olarak takip edebilirsiniz. Ayrıca miniğimizin çözdüğü tüm soruları cevapları ile görebilir her soru için farklı mantıklar geliştirerek sağlıklı genel tekrarlar yapabilirsiniz.

Türkiye’nin En Kapsamlı BLOG Sayfası

Alanında Türkiye’nin en kapsamlı blog sayfasına sahip platformumuzda, miniklerimize nasıl yaklaşacağımızdan eğitimlerimizde dikkat etmemiz gereken her şey i Blog’ larımızda bulmanız mümkün.